home Sveikata, grožis Sveikesnis ir produktyvesnis gyvenimas

Sveikesnis ir produktyvesnis gyvenimas

Pastaruoju metu medikai skambina pavojaus varpais – didelė dalis mūsų šalies gyventojų susiduria su nutukimo problema ir įvairiomis dėl to kylančiomis sveikatos problemomis. Kaip bebūtų, tikrai ne kiekvienas žmogus, kuris turi viršsvorį, pagalvoja apie tai, kad jo didelis svoris gali turėti neigiamą poveikį ir bendrai sveikatai (apart išvaizdos). Taigi, akivaizdu, kad kiekvienas žmogus turėtų daug daugiau dėmesio pradėti skirti savo sveikatai ir jos priežiūrai. Negalima užmerkti akis į tai, nuo ko labai tiesiogiai priklauso ir mūsų gyvenimo kokybė. Jei mes nesirūpinsite tuo, kas kasdien patenka į mūsų skrandį, jokio dėmesio neskirsime pakankamam fiziniam aktyvumui, nesiilsėsime, nevengsime streso ir nepropaguosime kitų sveikai gyvensenai priskiriamų principų, galiausiai galime susidurti su labai rimtomis ir sunkiai išsprendžiamomis sveikatos problemomis.

Bet kuriuo atveju, kiekvienas žmogus pirmiausia turėtų pradėti nuo žalingų įpročių atsisakymo. Daugelis žmogus turi vienokių ar kitokių žalingų įpročių, kurie per daugybę metų jau yra spėję tapti jų kasdienio gyvenimo dalimi. Todėl jei ir jums visa tai nėra svetima, norėdami pagerinti savo sveikatos būklę taip pat turėtumėte išspręsti ir pastarąjį labai svarbų klausimą.

Taip pat ne ką mažiau dėmesio vertėtų skirti ir savo kasdienei mitybai. Net jei jūs iki šiol manėte, kad sveika gyvensena visuomet pareikalauja labai didelių pastangų ir daugybės laiko, skubame jus nuraminti – sveikai maitintis yra kur kas lengviau nei jums galėjo pasirodyti. Turime labai didelę sveikų produktų pasirinkimo laisvę. Juolab, kad labai didelė kiekvieno iš mūsų organizmui būtinų maisto produktų dalis yra užauginama ir pagaminama Lietuvoje. Tai reiškia, kad mes galime valgyti labai šviežius ir sveikus maisto produktus, kurie mūsų organizmui suteiktų daug jam būtinų vitaminų ir mineralų. Tokie maisto produktai kaip pupos, kukurūzai, įvairios daržovės, vaisiai, riešutai ir kt. turėtų būti neatsiejama mūsų mitybos dalimi. Be to, labai svarbu vartoti ir pakankamai skysčių. Be abejo, labai didelis dėmesys visuomet turi būti skiriamas sportui, poilsiui ir bendrai savo sveikatos priežiūrai.