home Namai Tvarkomės su vaikais: tvarkos mokantys žaidimai

Tvarkomės su vaikais: tvarkos mokantys žaidimai

Namuguru.lt

Visi prisimename, kaip vaikystėje mus tvarkytis mokindavo mama, ir visi pamename, kaip to nemėgome. Nors laikai pasikeitė, tvarka ir švara vis dar yra svarbia gyvenimo ir kasdienės rutinos dalimi, tad savo vaikus taip pat turime išmokyti tvarkytis. Susidoroti su šia užduotimi padeda kūrybiškas požiūris ir vaikų pomėgis žaidimams. Tvarkantis ir valant namus gali būti labai smagu, galite surengti varžybas, žaisti įvairius žaidimus ir tiesiog kokybiškai leisti laiką kartu.

Kad namų valymas https://namuguru.lt/ būtų smagesnis, siūlome keletą būdų, kaip tai paversti žaidimu ir turiningų laisvalaikiu su šeima. Pasinaudokite šiomis šauniomis idėjomis!

Muzika puikiai nuteikia

Paprašykite vaiko susidėti savo žaislus į vietas, o kad simuliuoti darbą nebūtų kada, paleiskite smagią muziką. Susitarkite, kad tam tikrą darbą vaikas turi atlikti tol, kol nesibaigė daina: pavyzdžiui, viena daina sudėti minkštiems žaislams, kita – sutvarkyti knygeles, o trečioji – pasikloti lovą ir sulankstyti pižamą. Įvertinkite mažylio galimybes ir nepersistenkite, per dainą turėtų likti laiko besitvarkant atlikti ir vieną kitą šokio žingsnelį. Svarbu, kad visą šį laiką būtumėte šalia ir smagiai skatintumėte, primintumėte apie muziką arba kad daina artėja prie pabaigos.

Tvarka ir švara – vaiko darbas

Motyvacija visada gerai, bet kiek paūgėjusius vaikus sudominti šokoladiniu pyragu ar ledais bus sudėtinga. Tai, ko jie nori – jaustis lygiaverčiais visuomenės nariais, savarankiškai priimančiais sprendimus. Taigi, suteikite progą… užsidirbti! Pavyzdžiui, dešimtmetis gali nuplauti automobilį arba prisidėti ruošiant vakarienę, suplauti indus – visi šie darbai gali būti apmokami. Susitarkite su vaiku dėl atlygio iš anksto ir sutarkite, kada ir kaip jis turi atlikti tam tikrą darbą. Žaidimo tikslas yra motyvacija, o ne praturtėjimas, taigi sumos neturėtų būti labai reikšmingos, bet tokios, kurios skatintų mažylį įsitraukti, suprasti, kad namų valymas yra būtina suaugusiojo gyvenimo dalis.

Antra šio žaidimo nauda – savarankiškumo skatinimas ir finansinis išprusimas. Padėkite vaikui nuspręsti, ką daryti su uždirbtais pinigais: taupyti norimam daiktui, nusipirkti skanumyną ar skirti pramogoms. Laisvė rinktis pačiam puikiai motyvuoja!

Greičio žaidimas

Atliekant tam tikras užduotis, galite su vaiku ir pasivaržyti. Tam prireiks laikrodžio ir trupučio pastangų. Pavyzdžiui, galite padalinti skalbinius į dvi dalis ir varžytis, kas greičiau juos gražiai sulankstys. Žinoma, nepamirškite priminti vaikui, kad kokybė tvarkantis taip pat visada svarbi. Ko moko toks žaidimas? Varžytis visada smagu, tad mažylis daug noriau įsitrauks į darbus, kurie jam iš pirmojo žvilgsnio pasirodė visiškai neįdomūs. Be to, matydamas, kaip dailiai ir greitai tvarkymosi darbus atlieka mama, vaikas užsinorės varžytis, įdės daugiau pastangų. Svarbu šiuo žaidimu įtraukti ir leisti vaikui suprasti, kad namų valymas ir tvarka gali būti smagi. Po tokių varžybų nepamirškite pasivaišinti kakava ir sausainiais!

Kitokios lobio paieškos

Žaidimo principas – atlikti tam tikras užduotis ir radus užuominas jomis vadovaujantis rasti lobį. Tai lengvai galima susieti su tvarka, ypač smagu žaisti, jei namuose auga du ar daugiau vaikų. Taigi, pradėkite nuo žaislų krūvos, kurią sutvarkę vaikai ras vokelį su kita užduotimi, pavyzdžiui, išplauti indus, tada – padžiauti skalbinius ir t. t. Pasitelkite fantaziją ir užduotis lapeliuose parašykite rimuotai, pavaizduokite paveikslėliais ar panašiai, prie kai kurių galite pridėti ir saldainį ar mažą skanumyną. Svarbu nepersistengti, nes pervargę mažieji gali nusivilti ir nebesiekti finalo – lobio radimo.

Šis žaidimas užima daugiau laiko, tačiau nereikėtų jo daryti pernelyg ilgo. Apsiribokite 3-4 užduotimis, susijusiomis su tvarka. Įdomiausia, jei užuominas paslėpsite skirtinguose kambariuose, taip pat galite įterpti ir lengvų užduočių, pavyzdžiui, sudėlioti sofos pagalvėles ar šuneliui į dubenėlį įberti sauso maisto.

Kompiuteriniai žaidimai

Mažesniems vaikams skirti žaidimai dažnai turi paslėptą mintį. Internete galite rasti daugybę žaidimų, kurie skatina tvarkytis, moko tvarkos ir švaros. Kompiuteriu ar telefonu žaisdamas vaikas padeda savo mėgstamiems herojams susitvarkyti kambarį, lentyną, išplauti grindis ir atlikti kitus namų valymo darbus – taip mažieji gauna informaciją apie tvarkos ir švaros palaikymą, kuri pateikiama patraukliai ir įdomiai, todėl yra lengvai įsisavinama. Svarbu parinkti tokius žaidimus, kurie būtų iš tikrųjų įdomūs, o vėliau galėsite įkalbinti vaiką tvarkytis primindami, kaip jis tvarkosi žaisdamas žaidimą.