home Finansai Uždarbis iš paskolų tarpusavio skolinimo platformose

Uždarbis iš paskolų tarpusavio skolinimo platformose

Jus domina uždarbis iš paskolų ar paskolos gavimas? Nepaisant to, koks bebūtų atsakymas – jums gali pagelbėti šiuolaikinės tarpusavio skolinimo platformos. Taip, nėra tas pats skolinimosi būdas, kaip kad tuomet, kai vartotojai keliauja tiesiai pas oficialius kreditorius. Tai yra savotiškas senojo skolinimosi būdo atitikmuo, kuris šiomis dienomis yra modernizuotas.

Kiekvienas prisimena laikus, kuomet žmonės, kuriems oficialūs kreditoriai (tokie kaip komerciniai bankai arba kredito unijos) nesuteikdavo paskolos, keliaudavo pas paskolas teikdavusius privačius fizinius asmenis. Tokiais atvejais būdavo pasirašomas vekselis – raštas, kuriame būdavo nurodoma, jog vienas fizinis asmuo skolinasi iš kito asmens. Tai buvo pakankamai primityvi ir paprasta skolinimosi forma. Tačiau jos atveju visas teises įgydavo paskolą suteikiantis žmogus, o savo ruožtu skolininkas įgydavo tik pareigas. Žinoma, tai galėdavo apsunkinti paskolą gavusį asmenį, kadangi vekselyje niekuomet nebūdavo nurodoma tokių taisyklių ir sąlygų, kurios yra įtvirtinamos šiuolaikinėse paskolų sutartyse. Be to, ir pats skolos išieškojimo procesas (jei paskola nebūdavo grąžinama laiku) būdavo kur kas sudėtingesnis ir labiau komplikuotas. Todėl iš tikrųjų tiek viena tiek ir kita tokio finansinio sandorio pusė galėdavo nukentėti ir patirti nemenkus nuostolius.

Tu tarpu tarpusavio skolinimo platformos visas šias problemas labai lengvai išsprendė, vartotojams pasiūlant labai šiuolaikišką ir praktišką sprendimą. Dabar tarpusavio skolinimo platformos veikia kaip tarpininkai tarp paskolų prašančių fizinių asmenų ir paskolas suteikiančių asmenų, kurie yra vadinami investuotojais. Klausite, kodėl pastariesiems yra priskiriamas toks pavadinimas? Atsakymas yra labai paprastas – tarpusavio skolinimo platformose fiziniai asmenys investuoja į skirtingas paskolas ir tai gali daryti labai skirtingomis nuo jų pasirinktos strategijos priklausančiomis pinigų sumomis. Būtent ši priežastis lemia, jog tarpusavio skolinimas taip pat dar yra vadinamas ir sutelktiniu skolinimu, kuomet paskolos prašantis fizinis asmuo ją gali gauti iš daugybės skirtingų asmenų.

Norint visą tai lengviau suprasti, būtų naudinga pateikti labai paprastą, tačiau praktišką pavyzdį. Įsivaizduokime, kad jūs norite gauti 2000 EUR dydžio vartojamąją paskolą, tačiau nenorite kreiptis į oficialius kreditorius, tokius kaip komerciniai bankai, kredito unijos ar kredito bendrovės. Kadangi esate girdėję apie tarpusavio skolinimo platformų populiarumą, jūs užsiregistruojate pasirinktoje P2P (angl. „Peer-to-Peer“) platformoje. Tarpusavio skolinimo platformos operatoriai įvertina jūsų mokumą teigiamai ir įtraukia jus į paskolų prašančių asmenų sąrašus virtualios platformos viduje. Kai tai nutinka, tarpusavio skolinimo platformoje užsiregistravę investuotojai gali pasirinkti investuoti į jūsų paskolą. Kadangi tai vyksta sutelktinio skolinimo principu, į jūsų paskolą gali investuoti vienas, dešimt, šimtas ar netgi dar daugiau skirtingų žmonių. Vienas jų gali investuoti 10 eurų sumą, o kitas gali investuoti ir visą 1000 eurų. Viskas priklauso nuo investuotojų ir konkrečių paskolos sąlygų, kurios investuotojams gali atrodyti patrauklios arba priešingai – rizikingos. Taigi, kuomet investuotojai surenka visą vartotojo prašomą paskolos sumą, paskola yra suteikiama jos prašiusiam fiziniam asmeniui, o visas tolimesnis procesas yra administruojamas tarpusavio skolinimo platformos.

Visa tai rodo, kad šiuolaikinės tarpusavio skolinimo platformos yra labai universalios ir praktiškos. Jus sukuria puikią terpę tiek vartotojams, kuriems reikia papildomos finansinės injekcijos, tiek ir vartotojams, kurie ieško būdų, kurie galėtų jiems padėti generuoti daugiau pasyvių pajamų. Šiuo atveju P2P investavimas yra labai puikus pasyvių pajamų šaltinis. Žinoma, kiekviena investicinė sritis pasižymi tam tikru rizikos lygiu, todėl jei jus domina uždarbis iš paskolų, turėtumėte pamatuoti riziką, pagalvoti apie tai, koks yra jūsų rizikos toleravimo lygis ir pasirinkti tinkamiausias paskolas investavimui.