home Laisvalaikis Vaikas ir dailė: kaip didinti kūrybiškumą

Vaikas ir dailė: kaip didinti kūrybiškumą

kanceliarine parduotuveVisi norime užauginti spalvingas asmenybes, kurios  sėkmingai keliautų savo gyvenimo keliu. Nors matematika ir lietuvių kalba labai svarbios vaiko ugdymuisi, tačiau svarbiausia prisidėti prie jo kūrybiškumo augimo, kadangi tik kūrybinga asmenybė yra laiminga asmenybė. Kanceliarinė parduotuvė internete yra ta vieta, kurioje mažesnėmis kainomis galima atrasti kokybiškas priemones. Ypač platus piešimo priemonių pasirinkimas. Klausimas, kokios labiausiai patinka vaikui ir kaip jam įdiegti norą užsiimti menine veikla?

Kokiomis priemonėmis jis nori piešti?

Kanceliarinė parduotuvė suteikia galimybę atrasti norimas piešimo priemones. Viskas – vienoje vietoje, tad labai patogu, kad nereikia gaišti daug laiko ieškant. Kabant apie menus – vaikui reikia suteikti galimybę pačiam pasirinkti, kokiais menais jis nori užsiimti. Dažniausiai pradedama nuo akvarelės ir keliaujama link guašo ir gal dar akrilo dažų. Taip pat vaizduotei lavinti labai tinka plastilinas bei dirbtinis molis. Vaikas turi susikurti viziją – kas jis nori padaryti ir tuomet rankomis bandyti sukurti meną. Žinoma, kuo daugiau priemonių jis išbandys – tuo didesnė tikimybė, kad atras tai, kas jam tikrai įdomu. Kadangi kanceliarinė parduotuvė prekes parduoda gana pigiai – galimybės išbandyti kuo daugiau priemonių yra prieinamos visiems.

Kodėl būtina skatinti vaiko kūrybiškumą?

Kol daugelis stengiasi auginti teoretikus, tuo tarpu psichologai ir pedagogai tikina, kad svarbiausia ugdyti vaiko kūrybiškumą, kadangi tuomet gyvenimas jam nebus sudėtingas. Žinoma, kūrybiškumas gali pasireikšti visiškai skirtingomis priemonėmis. Svarbiausia, kad vaikas darytų tai, kas jam patinka. Taip pat, jeigu jam nepatinka piešti – tai nereikia jam liepti tai daryti per prievartą, šiuo atveju svarbiausia, kad mažasis užsiimtų tuo, kas jam labiausiai patinka. Tuomet jis nedirbs, o mėgausis.

Nors mokykla yra ta įstaiga, kuri ugdo vaikus, tačiau dėl trumpo laiko tarpo ir tuo pačiu mokytojų negebėjimo vienu metu bendrauti su 20-čia vaikų – kiekvieno tėvelio pareiga, kad vaikas namuose visada būtų lavinamas. Lavinamas būtent taip, kaip jis nori būti ir taip, kaip tėveliams atrodo geriausia.